wrapper

INFORMACE KE KURZŮM PRO PILOTY

Ultralehký vírník, jak se podle platné legislativy jmenuje kategorie tzv. sportovních létajících zařízení, do které spadají vírníky Autogyro v ČR, je letadlo s maximální vzletovou hmotností 450 kg a posádku můžou tvořit maximálně dvě osoby. Správou vírníkového létání je v ČR Ministerstvem dopravy pověřena Letecká amatérská asociace ČR, která také vede ústřední rejstřík pilotů a také techniky, to znamená i registr vírníků. LAA ČR vydává předpisy a stanovuje také podmínky výcviku pro získání pilotních licencí.

Každý, kdo chce podstoupit pilotní zkoušky pro ultralehké vírníky, musí znát do posledního detailu veškeré materiály, které má letecká asociace k dispozici. My jsme je pro Vás připravili jednoduše ke stažení, abyste si je mohli projít a pečlivě nastudovat. Jedná se o platné předpisy LA1, LA2, LA3, LA6, ZS2, UL1, UL2 - čtvrtá část, UV3 včetně zákona 49/1997 Sb., vyhlášky 108-1997 a směrnice LN:

Pro budoucí instruktory ultralehkých vírníků jsou tyto materiály nápomocné k teoretickým zkouškám, které musí podstoupit po odlétání příslušného počtu hodin. Připravili jsme pro Vás vybraný test letecké asociace z minulých let, díky kterému se můžete lépe připravit na otázky, které můžete dostat při plnění instruktorských zkoušek.

Vyzkoušejte si testy

Vyzkoušejte si naše testy a zjistěte jak jste na tom

KROKUS piloty

KROKUS instru